Hlavní nabídka

O medvědovi, který plul na kře

Závěr letošního divadelního předplatného, listopadové představení 24.11. patří taneční skupině BURKI&COM. Představení jsme připravili ve spolupráci s festivalem TANCEMVALMEZ.

Plakát O medvědovi, který plul na kře (Soubor: jpg | Velikost: 0.55 MB)

Na poslední představení letošního předplatného k nám přijedou tanečníci z Prahy. Po jejich loňském úspěšném představení Divočina přijedou s úplnou novinkou, která má čerstvě po premíře. Omlouvám se všem, kteří jste čekali na mylně avizované představení Mauglí, ale zároveň věřím, že vy, kdo máte rádi současný scénický tanec, nebudete zklamáni. Zároveň nabízíme poslední volné lístky na balkon, cena 180 Kč. 

A na co se tedy můžete těšit? Čtyři tanečníci, jedna tanečnice, 70 minut. Scénická dešifrace skutečné události v choreografii Jany Burkiewiczové: 5. června 2008 zanesla kra odtržená z arktického ledu Grónska k břehům Islandu tříletého samce ledního medvěda. Místní policie se souhlasem ministryně životního prostředí Thórunn Sveinbjarnardóttirové medvěda krátce po jeho přistání zastřelila.

Přinášíme zároveň čerstvou recenzi premiérového vystoupení: recenze

 BURKI&COM  je seskupení založené v roce 2015 choreografkou Janou Burkiewiczovou. Ve svých autorských hrách zkoumá soubor aktuální společenská témata pomocí specifického humoru a různorodých prostředků současného divadla, tance a výtvarné performance. V programu divadla La Fabrika můžete zhlédnout i jejich inscenaci Divočina, marnivost ptačích per a dětské představení Najděte ostatní!, které Jana Burkiewiczová nastudovala pro přední český taneční soubor DOT504. www.burkicom.com.

 Marcela Janišová (s použitím oficiální anotace od Burki&Com)

 


Obec Zašová